Panele na ogrzewanie podłogowe – jakie warto wybrać i dlaczego?

Podłogówka pod panelami to bardzo powszechnie stosowane rozwiązanie, które dostarcza ciepło do pomieszczeń i zapewnia komfort termiczny. Coraz chętniej wykorzystywane są folie grzewcze działające na podczerwień. Układane są one od razu pod panelami i zmniejszają koszty samej instalacji oraz użytkowania tego systemu. Nakład inwestycji związany z założeniem takich folii jest niewielki, aby można cieszyć się zaletami podłogówki.

Jakie panele wybrać na podłogówkę?

W zależności od konkretnego systemu ogrzewania panele na podłogówkę mogą się różnić. Można wybrać m.in. deskę podłogową w przypadku montażu systemu bezpośredniego z ogrzewaniem. Polega on na umieszczeniu folii grzewczej pod podłogą, aby szybko osiągnęła regulowaną temperaturę w zależności od potrzeb użytkownika. Sama folia grzewcza opinie ma bardzo dobre w przypadku podłogówki jej grubość, która jest mniejsza od 1 milimetra, dlatego można ją bardzo łatwo zmieścić pod posadzką i to bez żadnych wad wpływających na estetykę przestrzeni. System ten zmniejsza też potrzebę zastosowania klasycznych grzejników.

Popularnym rodzajem paneli stosowanych na podłogówkę, są też okładziny z paneli laminowanych. Główną ich zaletą jest korzystna cena, różnorodna kolorystyka i prosty montaż. Produkty te montuje się na całej powierzchni w pomieszczeniu, co pozwala osiągnąć stały, równomierny rozkład temperatury. To z kolei wpływa na komfort termiczny użytkowników.

Podłogówka pod panelami wpływa więc na sposób wykończenia posadzki. Przy systemie bezpośrednim podłoga może być wykończona za pomocą paneli podłogowych, jakie są przystosowane do podłogówki. Jeśli z kolei mają być zastosowane podłogi klejone, warto wybrać system akumulacyjny, a dopiero po wyschnięciu wylewki wykonać wykończenie.

Jakie zalety ma folia grzewcza pod panelami?

Wydajniejsze ogrzewanie i emisja ciepła na zasadzie promieniowania podczerwonego to tylko jedne z nielicznych zalet, jakie ma folia grzewcza. Opinie na temat tego produktu są bardzo pozytywne. Wynika to przede wszystkim z faktu, że powstaje z wysokiej jakości węgla, a jej baza to folia PET. W efekcie materiał ten wyróżnia się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne czy ścieranie. Poza tym ma też doskonałą izolacyjność i ognioodporność, dlatego cały system podłogówki jest bardzo bezpieczny.

Folia grzewcza jest więc czymś w rodzaju cienkiego grzejnika elektrycznego na podczerwień. Występuje w różnych mocach i szerokościach, dzięki czemu bez problemu można ją dobrać do możliwości przestrzeni. Podłogówka pod panelami wykonana z folii grzewczych wyróżnia się także:

  • niewysokim kosztem zakupu materiałów,
  • tanią eksploatacją (folie korzystają z ok. 50% mniejszej ilości prądu niż maty grzewcze),
  • długą żywotnością (folia jest odporna na uszkodzenia i trwała),
  • całkowitą automatyzacją (nowoczesne folie nie wymagają zapełniania zasobników z paliwem itd.).

Tego typu folie grzewcze pod podłogówkę znajdziesz m.in. w ofercie firmy Termofol. Takie produkty zapewnią bezpieczeństwo eksploatacji systemu i jego pełną wydajność.

You may also like...